Mężczyźni ze wsi i miasta, którzy piją więcej alkoholu?

Rozpoczynając, taki temat warto zwrócić uwagę na różnice, które występują między wsią a miastem. Już na pierwszy rzut oka zauważyć możemy, że miasta przepełnione są nie tylko blokami i domami, ale również wieloma miejsca kulturowymi. Warszawa oferuje mieszkańcom oraz przyjezdnym możliwość zwiedzenia 60 muzeów o różnej tematyce, kilkadziesiąt teatrów oraz kilkanaście kin, sal koncertowych, stadionów.

Do tego dochodzą jeszcze restauracje, bary, puby. Idealnym miejscem do spędzenia wolnego czasu jest również Warszawskie ZOO, kręgielnia, papugarnia i ogród botaniczny. Dla miłośników sportów ekstremalnych czekają ściany wspinaczkowe, parki linowe, loty balonem lub samolotem oraz jazda gokartami. Tak duże miasto, jakim jest, Warszawa oferuje na prawdę masę rozrywek nie tylko dla dorosłych, ale również dla dzieci. Bez wątpienia życie tętni w tym mieście nie tylko za dnia, ale również nocą. Niestety tego samego nie można powiedzieć o wsiach, tam brakuje atrakcji dla dzieci, młodzieży oraz dorosłych. Dorośli, aby zaznać smaku zabawy podczas kręgli, koncertu lub innej rozrywki muszą udać się do dużych miast. Wyjazd do miasta jest często niemożliwy ze względu na brak połączenia pociągów czy też pekaesów. Mężczyźni mieszkający na wsi częściej sięgają po alkohol. Dzieje się tak nie tylko z powodu chęci odstresowania czy odreagowania po ciężkim dniu w pracy jak odbywa się to w przypadku mężczyzn z miast, ale również wina leży po stronie braku atrakcji. Gdyby mieszkańcy wsi mieli możliwość spędzenia czasu, który płynie znacznie wolniej na wsi niż w mieście na kręgielni czy w kinie to bez wątpienia wybraliby ten rodzaj rozrywki od picia piwa. Realia są natomiast jakie są. Prócz grania w piłkę na pobliskim boisku należącym do szkoły czy też pływania we własnym basenie w ogródku lub kuligu zimą wieś nie oferuje wiele więcej atrakcji. Większa ilość spożywanego alkoholu przez mieszkańców wsi w dużej mierze niestety wynika z braku możliwości aktywnego spędzenia czasu.

Podawane na samym początku przykłady jak aktywnie i miło można, spędzić czas w jednym z Polskich miast pokazuje, jak duże znaczenie dla ludzi mają miejsca, w których mogą odpocząć i się zrelaksować po ciężkim dniu w pracy, szkole lub domu. Dla dorosłych mieszkańców wsi priorytetem powinno być zapewnienie rozrywek nie tylko dla nich samych, ale również dla ich dzieci. Warto, aby w przyszłości już pełnoletnie dzieciaki mogły mieć wybór i zdecydować czy wolą czas wolny spędzić na piciu piwa, czy podczas gry bilard lub lotki z koleżankami oraz kolegami.

1 thought on “Mężczyźni ze wsi i miasta, którzy piją więcej alkoholu?

  1. To tylko oficjalne statystyki. Na wsi normalną rzeczą jest produkowanie własnego alkoholu, którego nie da się wliczyć w oficjalne dane.

Comments are closed.