Jest jednym z najcenniejszych zabytków, jakimi może nas oczarować Warszawa, oraz siedzibą muzeum, które na każdym z nas może zrobić ogromne wrażenie. Kto w czasie wycieczki po polskiej stolicy odwiedzi Zamek Królewski, ten z pewnością nie będzie żałować. Jakie atrakcje zasługują tu na szczególne wyróżnienie?

Informacje o Zamku Królewskim w Warszawie

Zamek Królewski w Warszawie to udana rekonstrukcja rezydencji, która pierwotnie służyła książętom mazowieckim, a następnie władcom polskim. Swa obecną formę zamek zawdzięcza wielkiej odbudowanie, którą przeprowadzono e latach 1971-1988. Dzięki temu Warszawa zyskała cenną atrakcję, obok której nie można przejść obojętnie. Wśród cennych zbiorów, z jakimi można się spotkać podczas zwiedzania tej rezydencji, miejsce bardzo ważne zajmują dwa oryginalne obrazy Rembrandta :„Dziewczyna w ramie obrazu” i „Uczony przy pulpicie”. Są one darem Karoliny Lanckorońskiej oraz magnesem, który przyciąga do Warszawy wielu miłośników sztuki.

Dzieła sztuki i nie tylko

Wielkie wrażenie robią tu również prace Bernarda Bellotta (znanego też jako Canaletto) – nadwornego malarza Stanisława Augusta Poniatowskiego. To właśnie dzięki tym obrazom możliwe stało się odbudowanie Warszawy po zniszczeniach związanych z II wojną światową oraz Powstaniem Warszawskim. Te cenne dzieła sztuki robią wrażenie, a przecież to jeszcze nie wszystkie atrakcje, z jakimi można się spotkać podczas zwiedzania zamku. Uwagę przyciągają Królewskie Apartamenty, sale senatorskie i poselskie, a także Biblioteka Królewska. Zdjęcia tych miejsc zobaczymy na stronie warszawainfo.pl, w specjalnym artykule poświęconym warszawskim zabytkom. Galerię Czterech Pór Roku, Gabinet Numizmatyczny oraz słynne Arkady Kubickiego, w których obecnie prezentowane są zabytki archeologiczne – oto kolejne skarby, dzięki którym wycieczki po Zamku Królewskim w Warszawie każdemu z nas sprawią wiele radości.

1 thought on “Zamek Królewski w Warszawie

  1. Piękna i dostojna budowa, które przeżyła liczne wydarzenia historyczne w Warszawie.

Comments are closed.