Co warto zobaczyć w okolicach Warszawy?

Choć Warszawa sama w sobie jest atrakcyjnym celem wycieczki, na brak atrakcji nie można narzekać też w jej okolicy. Gdzie warto się wybrać? Oto kilka propozycji dla tych, którzy w tej części kraju zamierzają spędzić wolny czas.

Puszcza Kampinoska, czyli raj dla aktywnych


Kto z gwarnej Warszawy chce się przenieść do krainy pięknych lasów, ten z pewnością doceni piękno Puszczy Kampinoskiej. Jest ona atrakcyjnym celem wycieczki dla tych, którzy chcą poszerzać swą wiedzę na temat przyrody, jak i dla tych, którzy chcą aktywnie spędzać czas na łonie natury. Ten największy leśny kompleks w rejonie Warszawy zachwyca naturalnym bogactwem, a o jego znaczeniu najlepiej świadczy fakt, iż znaczna część tej puszczy jest objęta ochroną jako park narodowy.

Twierdza Modlin, czyli lekcja historii w terenie


Dla miłośników historii, którzy w rejonie Warszawy chcą spędzić w ciekawy sposób wolny czas, miejscem wyjątkowo atrakcyjnym może się okazać Twierdza Modlin. Wzniesiona z woli Napoleona, jest cennym zabytkiem z początku XIX wieku. Twierdza ta do dziś zachwyca swymi rozmiarami oraz historią, którą z pewnością warto lepiej poznać.

Żelazowa Wola, czyli oko w oko z Chopinem


Dla miłośników muzyki oraz dla tych, którzy chcą wędrować śladami znanych Polaków, Żelazowa Wola stanie się ciekawym celem wycieczki. Miejsce, w którym w 1810 roku przyszedł na świat znany kompozytor, wciąż wzbudza zachwyt, a czas spędzony w tym miejscu dla nikogo nie będzie czasem straconym. Malowniczy park oraz dworek, w którym można zobaczyć ciekawą kolekcję mebli oraz pamiątek związanych z Chopinem – oto atrakcje, które najlepiej przyciągają do Żelazowej Woli.

Okolice Warszawy zachwycają, a wędrówki po tej części kraju mogą sprawić wiele radości i miłośnikom historii, i tym, którzy wolny czas chcą spędzić na łonie natury. Kto znajdzie tanie noclegi w rejonie polskiej stolicy, ten na nudę z pewnością nie będzie mógł narzekać. W odległości 50-60 km od Warszawy atrakcji nie brakuje, a czas poświęcony na ich odkrywanie z pewnością nie będzie czasem straconym.