Gotycka Warmia: co warto zobaczyć?

warmia

Podróże po Polsce mogą się okazać wspaniałą przygodą i jedyną w swoim rodzaju lekcją historii. Warunek jest jeden – by miło spędzić czas w trakcie takiej wyprawy, musimy dobrze wybrać kierunek wycieczki. Gdzie mogą szukać niezwykłych atrakcji ci turyści, których fascynuje historia i sztuka gotycka? Dla nich wspaniałym kierunkiem wycieczki może się okazać Warmia – kraina historyczna, znana z ciekawej przeszłości i wielu architektonicznych perełek. Co warto tu zobaczyć?

Wycieczki po Warmii są szansą na zapoznanie się z perełkami gotyckiej architektury oraz z tymi miejscami, które wiążą się z osoba Mikołaja Kopernika. W wielu miastach ujrzeć można przecież niezwykłe budowle z czasów średniowiecza, które są jednocześnie miejscami związanymi z działalnością najsłynniejszego polskiego astronoma. Tak jest m. in. w przypadku Lidzbarka Warmińskiego – miasta, które traktowane jest jako historyczna stolica Warmii. Z postacią tą można się spotkać m. in. w trakcie zwiedzania tutejszego zamku biskupów warmińskich, którego mieszkańcem był przecież sam Mikołaj Kopernik.

Z ciekawymi pamiątkami po Koperniku można się też spotkać w Olsztynie, a dokładniej w Muzeum Warmii i Mazur, którego siedziba jest średniowieczny zamek. Gotycka Warmia to również Frombork – kolejne miasto, które przyciąga i swą gotycką architekturą, i pamiątkami po Koperniku. W czasie wycieczki po tym mieście warto zwiedzić Wzgórze Katedralne oraz Muzeum Kopernika, nie lada gratką może się też okazać dla turystów wizyta w tutejszym planetarium.

Niezwykłe i różnorodne atrakcje sprawiają, że Warmia może zachwycić turystów – szczególnie tych, których fascynuje historia oraz gotycka architektura. Wycieczki po tej części kraju stać się mogą dla wielu z nas wspaniałą przygodą, a coraz lepiej rozwinięta baza noclegowa sprawia, że zaplanowanie pobytu w tej części kraju staje się coraz łatwiejsze.

Piękne miejsca na Warmii i Mazurach publikujemy na stronie https://www.olsztynski.pl.