Magazyny samoobsługowe coraz popularniejsze! Dlaczego warto z nich skorzystać przy remoncie?

Remont domu czy mieszkania to proces, który zwykle chce się jak najszybciej zakończyć. Aby przebiegł sprawnie, warto do odpowiednio zaplanować. Pod uwagę weź nie tylko harmonogram prac, ale także odpowiednie zabezpieczenie przestrzeni, na której będą wykonywane. Co w trakcie remontu zrobić w większymi meblami czy sprzętami, aby uniknąć ich uszkodzenia? W dużych miastach rozwiązaniem są np. całodobowe magazyny samoobsługowe. Sprawdź, jak mogą Ci pomóc w trakcie remontu!

Nieograniczony dostęp i troska o komfort klienta

Jeśli chodzi o tego typu magazyn, Warszawa, Wrocław, Kraków i inne większe polskie miasta oferują kilku największych operatorów dbających o wygodę przechowywania, m.in. Less Mess czy Kangu. Na czym polegają udogodnienia? Wielkogabarytowe meble mogą być kłopotliwe w transporcie i przenoszeniu z mieszkania do furgonetki, a później bezpośrednio do boksu.

Tę procedurę ułatwiają specjalne wózki platformowe lub paletowe udostępniane przez magazyn. Operatorzy konstruują także specjalne platformy, dzięki którym nie ma konieczności noszenia mebli w rękach, a często można nawet podjechać samochodem tuż obok wejścia do magazynu, co znacznie ułatwia i przyspiesza cały proces. Do wynajętego boksu klient ma nieograniczony dostęp przez całą dobę.

Metraż dostosowany do indywidualnych potrzeb

W magazynach self storage można wynająć boks o naprawdę zróżnicowanym metrażu – od 1 m2 do nawet 20 m2. W przypadku przechowania mebli na czas remontu najlepiej sprawdzą się oczywiście większe boksy. Co ciekawe, w niektórych miastach masz do dyspozycji naprawdę duże pomieszczenia magazynowe. Ich pojemność odpowiada łącznej zawartości domu wielkiego na 250 m2. Z powodzeniem zmieścisz tam meble, sprzęt elektroniczny, urządzenia AGD i wiele innych przedmiotów – to dobry wybór m.in. na przeprowadzkę.

Sam decydujesz, co deponujesz

Klient ma pełną dowolność co do zawartości zarezerwowanego boksu. Można w nim umieścić niemal wszystko – zarówno cenne, drobne przedmioty, jak i większe obiekty. Co więcej, każdy przedmiot możesz dodatkowo zabezpieczyć. Na miejscu kupisz kartony, folie ochronne czy taśmy. Cały magazyn jest monitorowany zarówno fizycznie, przez pracowników, jak i za pomocą nowoczesnego systemu monitoringu. Korzystając z tej opcji, masz pewność, że twój dobytek jest w pełni bezpieczny i odbierzesz go w stanie nienaruszonym.