chopin-wwa

Dla tych osób, które lubią wędrować po kraju śladami znanych Polaków, bardzo ciekawą propozycją może się okazać Szlak Fryderyka Chopina. Ta trasa turystyczna to szansa na zapoznanie się z pięknymi zabytkami oraz na przeżycie wyjątkowej lekcji historii. Co można zobaczyć w trakcie takiej wycieczki? Jakie atrakcje, znajdujące się na tym szlaku, zasługują na szczególne wyróżnienie?

Szlak Fryderyka Chopina przebiega przez Żelazową Wolę – miejsce bardzo chętnie odwiedzane przez miłośników tego kompozytora. Dumą Żelazowej Woli jest piękny dwór, w którym Fryderyk Chopin przyszedł na świat w 1810 roku. Na turystów zaglądających do Żelazowej Woli czeka dziś piękny ogród, zabytkowy dworek oraz muzeum, w którym można zdobyć sporo ciekawych wiadomości na temat Chopina i jego rodziny. Inną miejscowością, z którą losy kompozytora związały się dość mocno, jest Brochów. W tej pięknej miejscowości leżącej nad Bzurą brali ślub rodzice Fryderyka, tu również doszło do tak ważnego wydarzenia, jakim był chrzest kompozytora.

Wycieczki śladami Fryderyka Chopina nie mogą się obejść bez dłuższego pobytu w Warszawie. Z tym miastem losy kompozytora splatały się bardzo mocno, o czym do dziś przypomina nam spora ilość zabytków oraz wystaw poświęconych Chopinowi. Gmach Szkoły Głównej Muzycznej, do której uczęszczał Fryderyk, kościół Wizytek, w którym grywał na organach – oto wybrane atrakcje, z jakimi można się spotkać na terenie stolicy.

Wspaniałe atrakcje Warszawy można tez sprawdzić na Warszawa Info, gdzie na bieżąco aktualizujemy materiały o stolicy.

O Chopinie przypomina nam tu również kościół Świętego Krzyża, który jest jednym z najważniejszych obiektów sakralnych na Krakowskim Przedmieściu. Dlaczego warto do niego zajrzeć? Bo to właśnie tu znajduje się urna z sercem kompozytora. Innym skarbem, z którego Warszawa może być wyjątkowo dumna, jest Muzeum Fryderyk Chopina. Ta nowoczesna placówka może na każdym z nas zrobić ogromne wrażenie, a wizyta w jej murach będzie wspaniałą przygodą i dla miłośników historii, i dla fanów muzyki Chopina.