Wyjątkowy pomysł na walentynkową randkę – wspólny lot w tunelu aerodynamicznym!

Źródło: sklep.flyspot.com

Walentynki tuż, tuż! To idealny czas, by zaplanować ten dzień już teraz i cieszyć się myślą nadchodzącym święcie zakochanych.

Chociaż w Polsce jest to stosunkowo nowa tradycja, została bardzo dobrze przyjęta w kulturze i znalazła miejsce w corocznym kalendarzu. Nie ma się co dziwić, w końcu jest to święto miłości, chwila wyrwana z zabieganego czasu, by uczcić to najpiękniejsze na świecie uczucie. 

Warto więc zastanowić się przez chwilę, jak chcielibyście je spędzić. Może w waszej  codzienności brakuje czasu na wspólną celebrację posiłków? Jeśli tak, idealnym pomysłem będzie wykwintna kolacja, nie ma znaczenia czy w wyjątkowej restauracji czy po prostu w domu, w odświętnej atmosferze. Odrobina dobrego jedzenia, pyszny deser, po kolacji ulubiony film – w towarzystwie ukochanej osoby nawet takie proste sytuacje zamieniają się w coś wyjątkowego.

Jeśli macie ochotę spędzić ten wieczór nieco bardziej aktywnie, warto przejrzeć ofertę lokalnych torów kartingowych czy kręgielni. Niezwykle oryginalnym, ale z pewnością wartym uwagi pomysłem, będzie też wizyta w tunelu aerodynamicznym Flyspot. 

Czym jest tunel aerodynamiczny?

Zlokalizowany w Morach, na granicy Warszawy tunel to miejsce stworzone po to, by człowiek mógł latać. I to dosłownie! Cały budynek, z zewnątrz będący prostą, industrialną bryłą, to specjalnie zaprojektowana konstrukcja z umieszczonym w jej centrum szklanym tunelem aerodynamicznym.

Dzięki mocy najnowocześniejszej technologii od spodu tunelu z potężną siłą wdmuchiwane jest powietrze. Jego mocą da się precyzyjnie sterować. Czuwa nad tym instruktor siedzący za specjalną konsolą. W ten sposób prędkość strug wiatru jest idealnie dopasowywana do umiejętności oraz wagi latających osób. I każdy może czuć się tu bezpiecznie.

Źródło: sklep.flyspot.com

Jak wygląda lot w tunelu aerodynamicznym Flyspot?

Flyspot jest tak obleganym miejscem, że koniecznie trzeba zrobić wcześniej rezerwację na lot. Zwłaszcza w takie dni jak walentynki zainteresowanie lataniem jest ogromne. Jeśli już macie rezerwację, przyjedźcie na miejsce co najmniej pół godziny przed zaplanowaną godziną latania. Ten czas potrzebny jest instruktorom, którzy się wami zaopiekują, dobierając kombinezon, gogle oraz kask. W razie potrzeby w szatni Flyspot można wypożyczyć nawet obuwie.

Przed wejściem do tunelu trzeba przejść jeszcze szkolenie. Jest dość krótkie, ale warto zapamiętać wszystkie wskazówki instruktora, by w pełni wykorzystać czas spędzony na strugach powietrza. Jeśli wybraliście pakiet podstawowy, są w nim dwa loty po 1,5 minuty. Chociaż początkowo może się wydawać, że to mało, nie dajcie się zwieść pozorom…

Już podczas pierwszych sekund w tunelu poczujecie, jak wielki wysiłek trzeba włożyć w to, by swobodnie położyć się na strugach powietrza. Kluczem jest rozluźnienie mięśni, przy jednoczesnym utrzymywaniu odpowiedniej sylwetki – brzmi łatwo, ale w praktyce jest sporym wyzwaniem.  

Warto je podjąć! Zdecydowanie lot w tunelu aerodynamicznym to wyjątkowy prezent na walentynki

Czy lot w tunelu aerodynamicznym spodoba się także ostrożnym osobom?

Chociaż indoor skydiving (bo tak fachowo nazywa się sport polegający na lataniu w tunelu) może wyglądać na ekstremalny, nikt nie pozwoli na to, by w środku stała się wam krzywda. 

Jeśli tylko posłuchacie wskazówek instruktora, latanie sprawi wam ogromną frajdę! W dodatku w środku będziecie przebywać cały czas w towarzystwie instruktora, a kolejny z instruktorów Flyspot (stojący w drzwiach) w razie potrzeby również pomoże.

Nawet jeśli jesteście bardzo ostrożni i unikacie na co dzień niebezpieczeństw, Flyspot będzie dla was odpowiednim miejscem.

Źródło: sklep.flyspot.com

Czy aby cieszyć się lotem w tunelu aerodynamicznym trzeba być bardzo sprawnym fizycznie?

Co zaskakujące, do latania nie jest potrzebna ani wyjątkowa sprawność fizyczna, ani zdrowie jak na selekcję do jednostki komandosów. W tunelach Flyspot latają nawet 3-letnie dzieci, nieraz możecie tu także spotkać seniorów w naprawdę zaawansowanym wieku. Kluczem jest doświadczenie instruktorów i możliwości technologiczne tunelu, w którym z łatwością prędkość wiatru jest dopasowywana do możliwości latającej osoby.

Jednym z nielicznych ograniczeń jest waga powyżej 130 kg. Przeciwwskazaniem jest także niewyleczona w pełni kontuzja stawu barkowego w przeszłości oraz epilepsja. W pozostałych przypadkach jakichkolwiek dolegliwości przed rezerwacją lotów warto skonsultować się z lekarzem, by mieć pewność, że nic nie zakłóci wspaniałej zabawy.

Lot w tunelu aerodynamicznym może być doskonałym początkiem walentynkowej randki 🙂

Przepis na udane walentynki? Loty w tunelu Flyspot, a potem kolacja w restauracji, może nawet połączonym ze spa lub po prostu w domowym zaciszu, w którym również da się świętować.

Inną wersją – jeśli nie chcecie latać akurat 14 lutego –  może być voucher do Flyspot wręczony ukochanej osobie w walentynki, ważny do wykorzystania przez cały rok. Lepszy od takiego vouchera będzie tylko voucher dla pary, bo wspólnie spędzone, pełne emocji chwile, umocnią wasz związek i pozostawią wspomnienia na lata.

Źródło: sklep.flyspot.com