Wola – nowoczesna dzielnica o trudnej historii

Wola to jedna z najszybciej rozwijających się dzielnic Warszawy. Co chwilę wyrastają tu w niebo nowe biurowce, mieszczące siedziby i oddziały międzynarodowych przedsiębiorstw. Ten obszar staje się coraz bardziej atrakcyjny pod względem mieszkaniowym i komunikacyjnym – w ostatnich latach uruchomiono tu kilka kolejnych stacji drugiej linii metra. Na czym polega fenomen Woli i co warto tu zobaczyć?

Wola jako dzielnica kontrastów

Z jednej strony widać tu dawny, typowo przemysłowy charakter dzielnicy, z drugiej – między opuszczonymi fabrykami rosną nowoczesne budynki. W XIX wieku było to miejsce kupców, robotników i rzemieślników. Niestety brutalność II wojny światowej, szczególnie działania odwetowe za wzniecenie powstania warszawskiego, doszczętnie spustoszyły dawnego ducha Woli.

Współczesna Wola tętniąca życiem, rozrywką i kulturą

Mieszkańcy Warszawy chętnie zaglądają na Wolę ze względu na modne puby, restauracje i kluby, w których każdego wieczoru toczy się życie towarzyskie. Na Wolę przeprowadza się także coraz więcej warszawiaków, dlatego oferta gastronomiczno-rozrywkowa musiała się szybko rozwinąć. Z kolei goście stolicy przyjeżdżają tutaj m.in. aby zwiedzić Muzeum Powstania Warszawskiego, słynne Powązki czy inne tropy historii Polski i Warszawy.

Zadbano tu zatem także o wygodę i komfort zarówno zwiedzających, jak i osób przyjeżdżających na Wolę w interesach. Na terenie Browarów Warszawskich zorganizowano bowiem podziemny, strzeżony parking płatny. Warszawa-Wola będzie dzięki temu na wyciągnięcie ręki, niezależnie od tego, czy chcesz zostawić tu auto tylko na czas biznesowego spotkania, czy na cały dzień zwiedzania.

Parking na Woli – czy trzeba go wcześniej rezerwować?

Grupa Interparking obsługująca miejsca postojowe na parkingu P3 umożliwia dokonanie wcześniejszej rezerwacji, jeśli znasz datę swojego przyjazdu. Możesz zrobić to za pośrednictwem prostego formularza na stronie internetowej. Na parkingu znajduje się jednak ponad 200 miejsc, więc nie powinieneś mieć problemu z dostępnością nawet bez rezerwacji online.

Firma oferuje swoim klientom atrakcyjne stawki za postój, a także możliwość wykupienia abonamentu – to dobrym pomysł, jeśli np. ze względów zawodowych pojawiasz się na Woli regularnie. Monitorowany parking znajduje się dokładnie u zbiegu ulic Grzybowskiej i Wroniej.